ŚWIECOWANIE/KONCHOWANIE USZU POZNAŃ RATAJE

Świecowanie uszu jest metodą znaną już w czasach starożytnych w Egipcie, Chinach, Indiach, Tybecie, jak również w kulturach Azteków i Majów. Świecowanie w czasach starożytnych a nawet i przedhistorycznych za pomocą odpowiednio przygotowanych muszli ślimaka. W dzisiejszych czasach Amerykańscy Indianie: Hopi i Cherokce oraz Indianie z Meksyku wciąż używają świecowania jako środka leczniczego. Indianie Hopi charakteryzowali się rozległą wiedzą dotyczącą różnych metod leczniczych oraz wielkim rozwojem duchowym. Ta naturalna metoda znalazła uznanie również w Europie, dzięki skutecznemu działaniu i prostocie stosowania. Wiedza na temat ziołowych świec przywędrowała do Europy wraz z Indianami Hopi z plemienia Pueblo. Badania w tej dziedzinie były prowadzone od 1985 roku. Wykazały one możliwość połączenia zalet świecy z tradycyjną aromaterapią. Świecowanie uszu aktualnie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i jest coraz częściej stosowane przez współczesnych bioenergoterapeutów, zielarzy oraz uzdrowicieli, jak również w warunkach domowych.

Częstotliwość wykonywania zabiegu świecowania   Zabiegi wykonuje się co 3 dni. Dzień zabiegu i dwa dni przerwy. Jest to czas potrzebny, aby substancje czynne mogły zostać wchłonięte z powierzchni kanału słuchowego i zadziałać leczniczo.   W jednej serii, w początkowych stanach chorobowych wykonuje się 3 zabiegi a stanach cięższych do 7. Jednak za każdym razem ilość zabiegów jest indywidualnie dobierana do stanu pacjenta.
Mechanizm działania świecy   Ponieważ świeca ma małą średnicę to po zapaleniu – płomień zatyka jej górny otwór. Ciepło uwalniające się z płomienia roztapia wosk z ziołami w niższej warstwie, przeprowadzając je w stan lotny. Ciepłe powietrze z aktywnymi składnikami wywiera niewielkie ciśnienie i powoduje ruch powietrza – następuje wymuszony obieg powietrza w kanale świecy. Najcieplejsze powietrze porusza się środkiem woskowej rurki. Od strony ścianek – jest troszkę niższa temperatura i powietrze porusza się nieco wolniej.
 
Ciepłe powietrze – wydostaje się dołem ze świecy i wnika do kanału słuchowego, gdzie na ściankach osadzają się substancje lecznicze, a samo powietrze obmywa od wewnątrz kanał słuchowy zewnętrzny i rozgrzewa jego ścianki. Następuje przekrwienie okolicznych tkanek i pobudzenie miejscowego krążenia. Jednocześnie zwiększa się cyrkulacja limfy i następuje zmniejszenie się obrzęków w tym rejonie.   Wskazania do zabiegów   stany zapalne uszu i zatok w celu usunięcia nadmiaru woskowiny w przewodzie słuchowym zewnętrznym – co niejednokrotnie wiąże się z poprawą słuchu. katar lokalna aktywacja limfy i krążenia szczękościsk towarzyszący wyrastaniu 8 zęba stany ropne w obrębie zębów trzonowych
Przeciwwskazania w zastosowaniu świecowania   jednym z ważniejszych przeciwwskazań do świecowania jest perforacja błony bębenkowej ucha, ponieważ następuje przedostawanie się substancji czynnych do kanału wewnętrznego ucha, jego podrażnienie, a także problemy z odczuwaniem ciśnienia w uszach i duży dyskomfort dla pacjenta w czasie samego zabiegu otwarty wyciek ropny z ucha uczulenia na produkty pszczele i miód zdiagnozowane tętniaki naczyń krwionośnych mózgu przy nadciśnieniu i szumach oraz „dzwonieniu” w uszach zalecam ostrożność i samoobserwację reakcji swojego organizmu na zabiegi (np. mierzenie ciśnienia krwi), jeżeli objawy chorobowe zwiększą się – to niezwłocznie trzeba odstawić kurację   Komu można wykonywać zabiegi świecowania uszu?   Świecowanie jest metodą, którą praktycznie można stosować u wszystkich, niezależnie od wieku.   Jedyny problem stwarzają małe dzieci, które najczęściej mają problemy z uszami. Dzieci muszą być w takim wieku, aby były w stanie wyleżeć spokojnie na jednym boku przez ok. 15 minut, nie mogą się bać samego zabiegu i muszą umieć określić czy ucho jeszcze boli czy już przestało. Z własnej praktyki wiem, że dzieci bardzo lubią zabiegi świecowania uszu. Uwagi końcowe   Ze względu na to, że jest to zabieg termiczny zawsze po świecowaniu trzeba zabezpieczyć uszy przed zimnem (np. watą w cieplejsze dni, a w chłodne – dodatkowo czapką która zasłania uszy) i przez 24 godziny nie myć uszu oraz głowy, aby nie doprowadzić do pogłębienia stanu chorobowego. Kasia  601 828 535 Salonik Kosmetyczny Orchidea Rataje

Reklama: Ciecierska-Stachniak Katarzyna. Indywidualna praktyka stomatologiczna – stomatolog Warszawa

Tagi:

Dodaj odpowiedź